MagneCit Racketlon Lahti Open

Lahden kilpailussa mitalistit olivat seuraavat:
A 1.Olli Marjamäki 2. Marko Välimäki 3. Jaakko Syrjänen
B 1. Antti Perho 2. Mikko Kurki 3. Harri Kilpinen
C 1. Mikko Kaskama 2. Carl-Kristian Rundman 3. Mikko Järvinen
D 1. Ville Kostin 2. Petri Linna 3. Ismo Nurmi
M60 1. Sten Lindström 2. Risto Kumpulainen 3. Raimo Vuorinen
Nelinpeli 1. Mikkonen/Marjamäki 2. Kurki/Koskinen 3. Saari/Larvus

MagneCit Racketlon Lahti Open

Miehet A

Lohko A
Olli Marjamäki – Jaakko Syrjänen 6/21 21/7 21/10 11/5 +16
Olli Marjamäki – Tommi Böhling 21/17 21/11 21/8 21/1 +47
Olli Marjamäki – Kimmo Pennanen 21/11 21/12 21/16 21/8 +37
Jaakko Syrjänen – Kimmo Pennanen 21/10 21/6 21/9 21/9 +30
Jaakko Syrjänen – Tommi Böhling 21/14 21/6 21/18 – +25
Kimmo Pennanen – Tommi Böhling 14/21 17/21 22/20 21/6 +6

Lohko B
Marko Välimäki – Ari-Matti Koskinen 11/21 21/3 rtd.
Marko Välimäki – Lauri Larvus 21/8 21/14 18/21 14/21 +10
Marko Välimäki – William von der Pahlen 21/9 21/7 21/17 – +30
Ari-Matti Koskinen – Lauri Larvus 21/2 19/21 15/21 7/8 +14
Ari-Matti Koskinen – William von der Pahlen 21/3 8/21 21/17 21/7
Lauri Larvus – William von der Pahlen 6/21 15/21 21/7 21/10 +4

Välierät
Olli Marjamäki – Ari- Matti Koskinen 8/21 21/14 21/4 11/6 +16
Marko Välimäki – Jaakko Syrjänen 21/13 21/13 21/10 – +27
Pronssiottelu
Jaakko Syrjänen – Ari-Matti Koskinen 8/21 21/12 5/0 rtd.
Loppuottelu
Olli Marjamäki – Marko Välimäki 21/15 21/11 21/16 1/2 +22

Miehet B

Antti Perho – Mikko Kurki 20/22 21/13 22/20 21/7 +22
Antti Perho – Harri Kilpinen 14721 20/22 21/5 21/6 +22
Antti Perho – Aki Mikkonen 15/21 22/20 22/20 21/12 +7
Antti Perho – Seppo Raiski 11/21 21/8 6/21 21/5 +4
Antti Perho – Mika Särkkä 22/20 21/13 21/10 21/7 +35
Mikko Kurki – Harri Kilpinen 2/21 22/20 21/7 21/11 +7
Mikko Kurki – Aki Mikkonen 13/21 23/25 21/10 21/14 +8
Mikko Kurki – Seppo Raiski 17/21 21/11 8/21 21/8
Mikko Kurki – Mika Särkkä 21/17 17/21 21/11 17/21 +6
Harri Kilpinen – Aki Mikkonen 21/10 20/22 2/21 21/10 +1
Harri Kilpinen – Seppo Raiski 21/15 21/12 2/21 21/8 +9
Harri Kilpinen – Mika Särkkä 21/14 21/12 17/21 18/21 +9
Aki Mikkonen – Seppo Raiski 21/12 21/7 7/21 17/21 +5
Aki Mikkonen – Mika Särkkä 21/8 21/13 21/19 21/16 +28
Seppo Raiski – Mika Särkkä 21/12 15/21 21/3 7/21 +7

Miehet C

LOHKO A
Mikko Kaskama – Carl-Kristian Rundman 21/19 17/21 26/24 21/12 +9
Mikko Kaskama – Eero Larvus 21/7 21/18 24/26 23/25 +13
Mikko Kaskama – Mikko Laiho 21/10 16/21 21/6 21/11 +31
Mikko Kaskama – Aki Karppinen 21/9 17/21 21/12 20/22 +15
Carl-Kristian Rundman – Mikko Laiho 15/21 21/16 21/5 15/21 +9
Carl-Kristian Rundman – Aki Karppinen 26/24 21/15 21/11 16/21 +13
Carl-Kristian Rundman – Eero Larvus 21/5 21/13 15/21 10/21 +7
Mikko Laiho – Eero Larvus 21/13 22/20 9/21 21/14 +16
Aki Karppinen – Mikko Laiho 21/19 16/21 21/8 16/21 +5
Eero Larvus – Aki Karppinen 14/21 21/12 21/5 16/21 +13
1. Kaskama, 2. Rundman, 3. Larvus, 4. Laiho, 5. Karppinen

LOHKO B
Janne Piitulainen – Tommi Vuoristo 14/21 21/9 117/21 21/10 +12
Janne Piitulainen – Roope Kurkijärvi 21/8 21/14 13/21 21/6 +27
Janne Piitulainen – Pauli Byckling 21/12 21/10 21/10 – +31
Janne Piitulainen – Joel Pennanen 11/21 21/10 21/11 21/8 +24
Tommi Vuoristo – Roope Kurkijärvi 21/6 18/21 24/26 21/19 +12
Tommi Vuoristo – Pauli Byckling 21/13 7/21 21/8 21/12 +16
Tommi Vuoristo – Joel Pennanen 21/9 21/23 16/21 21/15 +11
Roope Kurkijärvi – Pauli Byckling 20/22 22/20 11/21 21/14 +3
Roope Kurkijärvi – Joel Pennanen 13/21 21/3 21/8 21/9 +35
Pauli Byckling – Joel Pennanen 18/21 21/6 21/8 21/13 +33
1. Piitulainen, 2. Vuoristo, 3. Kurkijärvi, 4. Byckling, 5. Pennanen

LOHKO C
Mika Mertanen – Markku Merta 21/5 20/22 5/21 21/6 +13
Kari Hakuli – Timo Räisänen 21/16 21/9 21714 19/21 +22
Markku Merta – Mikko Järvinen 21/19 11/21 21/6 19/21 +5
Mika Mertanen – Kari Hakuli 21/6 15/21 16/21 21/6 +19
Markku Merta – Timo Räisänen 22/20 21/4 19/21 19/21 +15
Mikko Järvinen – Mika Mertanen 9/21 21/6 26/24 21/6 +20
Markku Merta – Kari Hakuli 21/13 20/22 21/12 21/10 +26
Mikko Järvinen – Timo Räisänen 21/19 21/5 18721 21/9 +37
Mika Mertanen – Timo Räisänen 21/6 21/19 21/18 21/7 +34
Mikko Järvinen – Kari Hakuli 19/21 21/9 5/21 21/4 +11
1. Järvinen, 2. Mertanen, 3. Merta, 4. Hakuli, 5. Räisänen

LOHKO D
Ville Kostin – Petri Rajala 21/14 21/19 21/10 19/21 +18
Ville Kostin – Mika Ahokas 21/13 21/16 11/21 21/7 +17
Ville Kostin – Jesper Vuoristo 11/21 21/6 21/4 21/16 +27
Ville Kostin – Timo Ulmanen 21/9 21/5 21/7 20/21 +41
Petri Rajala – Mika Ahokas 21/13 20/22 8/21 21/3 +11
Petri Rajala – Jesper Vuoristo 7/21 21/15 21/12 21/19 +3
Petri Rajala – Timo Ulmanen 21/12 21/6 21/12 24/22 +35
Mika Ahokas – Jesper Vuoristo 12/21 21/7 21/6 6/21 +15
Mika Ahokas – Timo Ulmanen 21/18 21/6 21/3 19/21 +34
Jesper Vuoristo – Timo Ulmanen 21/7 21/9 21/14 21/15 +39
1. Kostin, 2. Rajala, 3. Ahokas, 4. Vuoristo, 5. Ulmanen

Puolivälierät
Mikko Kaskama – Roope Kurkijärvi 21/4 13/21 21/12 21/12 +27
Carl-Kristian Rundman – Janne Piitulainen 21/13 21/15 21/13 – +22
Mikko Järvinen – Petri Rajala Wo.
Ville Kostin – Mika Mertanen 8/21 21/8 21/10 – +11
Välierät
Carl-Kristian Rundman – Ville Kostin 21/17 12/21 21/13 19/21 +1
Mikko Kaskama – Mikko Järvinen 21/17 21/16 21/12 17/21 +14
Pronssiottelu
Mikko Järvinen – Ville Kostin 21/11 24/22 21/15 6/3 +21
Loppuottelu
Mikko Kaskama – Carl-Kristian Rundman 21/11 21/16 21/13 – +23

Miehet D

1. kierros
Jorma Antila bye
Jani Mäkäläinen – Pekka Snåre 21/10 9/21 21/18 21/8 +15
Petri Linna – Jyrki Kainulainen 21/5 21/7 21/4 21/13 +55
Maija Mäkipää – Mikko Larvus 21/15 21/9 21/14 12/21 +16
Ismo Nurmi – Jukka Nykänen 21/10 15/21 21/3 21/14 +30
Pertti Aaltola – Toni Sievänen 21/10 21/10 21/19 21/10 +35
Joni Nurminen – Toni Vilen 21/5 21/7 15/21 21/10 +34
2. Kierros
Jani Mäkäläinen – Jorma Antila 21/1 19/21 11/21 23/21 +10
Petri Linna – Maija Mäkipää 23/25 21/17 21/15 21/13 +16
Ismo Nurmi – Pertti Aaltola 21/4 21/2 13/21 16/21 +23
Ville Kostin – Joni Nurminen 21/12 21/18 21/11 21/8 +35
Välierät
Petri Linna – Jani Mäkäläinen 12/21 21/15 21/11 15/21 +1
Ville Kostin – Ismo Nurmi 20/22 19/21 21/17 21/8 +13
Pronssiottelu
Ismo Nurmi – Jani Mäkäläinen 21/15 21/11 21/3 21/14 +41
Loppuottelu
Ville Kostin – Petri Linna 21/11 23/21 23/21 8/10 +12

Sijat 5-8
Joni Nurminen – Maija Mäkipää 17/21 21/13 21/14 21/8 +24
Joni Nurminen – Pertti Aaltola 21/12 21/2 11/21 8/21 +5
Jorma Antila – Maija Mäkipää 12/21 21/19 21/3 21/9 +23

Sijat 9-14
Jukka Nykänen – Pekka Snåre 21/19 21/8 7/21 21/11 +11
Mikko Larvus – Toni Sievänen 21/16 21/11 15/21 21/3 +27
Jukka Nykänen Toni Vilen 21/7 21/3 12/21 21/3 +41
Mikko Larvus – Jyrki Kainulainen 14/21 14/21 21/5 21/5 +22
Pekka Snåre – Mikko Larvus 21/11 21/5 21/6 6/21 +26
Toni Sievänen – Toni Vilen 21/19 21/19 22/20 21/10 +17
Jukka Nykänen – Toni Sievänen 21/5 21/5 13/21 21/10 +35
Pekka Snåre – Jyrki Kainulainen 21/9 21/3 21/2 18/21 +46
Toni Vilen – Jyrki Kainulainen 24/22

Miehet 60

Sten Lindström – Risto Kumpulainen 21/10 21/15 15/21 11/13 +10
Sten Lindström – Raimo Vuorinen 21/3 21/9 10/21 11/8 +22
Sten Lindström – Raimo Jokitulppo 21/13 21/13 21/11 21/11 +36
Risto Kumpulainen – Raimo Vuorinen 21/15 21/18 21/12 19/21 +16
Risto Kumpulainen – Raimo Jokitulppo 12/21 15/21 21/2 21/4 +21
Raimo Vuorinen – Raimo Jokitulppo 13/21 9/21 21/2 21/10 +10


Klikkaa kutsu suuremmaksi.

Share on Facebook