Joukkue- ja Nelinpelin SM-kilpailut

Nelinpelin Suomen mestarit vuonna 2017 ovat miehissä Matti Impola ja Tommi Laine ja naisissa Anna Wall ja Martina Minetti.
Kaikki tulokset täällä alempana.

Eliitti

Pooli 1
Sami Lithenius / Mikko Nissinen – Markus Vahtola / Tuomas Perkkiö +8 (15-21, 21-14, 21-7, 7-4)
Sami Lithenius / Mikko Nissinen – Luka Penttinen / William von der Pahlen +5 (19-21, 19-21, 18-21, 21-9)
Luka Penttinen / William von der Pahlen – Markus Vahtola / Tuomas Perkkiö +19 (16-21, 21-5, 21-14, 4-3)
Pooli 2
Matti Impola / Tommi Laine – Pauli Byckling / Anton Savolainen +8 (20-11, 17-21, 21-11, 18-14)
Matti Impola / Tommi Laine – Patrick Stenfors / Marcus Stenfors +41 (21-5, 21-11, 21-6)
Pauli Byckling / Anton Savolainen – Patrick Stenfors / Marcus Stenfors +35 (21-9, 21-11, 21-8)
Loppuottelu
Matti Impola / Tommi Laine – Sami Lithenius / Mikko Nissinen +19 (21-11, 13-21, 21-8, 7-12)
Pronssiottelu
Luka Penttinen / William von der Pahlen – Pauli Byckling / Anton Savolainen +15 (21-15, 21-8, 21-19, 1-7)
Sijat 5-6
Markus Vahtola / Tuomas Perkkiö – Patrick Stenfors / Marcus Stenfors +33 (21-2, 21-19, 21-9)


Kilpasarja

Markus Rämä / Kimmo Väre – Ahti Antikainen / Jouko Nuolioja +12 (9-21, 21-11, 21-12, 21-16)
Mikko Laiho / Oskari Laiho – Jukka Raumanni / Matti Koskela +14 (15-21, 21-13, 21-15, 14-8)
Ahti Antikainen / Jouko Nuolioja – Mikko Laiho / Oskari Laiho +10 (21-7, 21-14, 12-21, 10-12)
Markus Rämä / Kimmo Väre – Jukka Raumanni / Matti Koskela +5 (4-21, 21,7, 21-17, 21-17)
Mikko Laiho / Oskari Laiho – Markus Rämä / Kimmo Väre +3 (21-5, 12-21, 19.-21, 17-19)
Ahti Antikainen / Jouko Nuolioja – Jukka Raumanni / Matti Koskela +19 (21-7, 21-8, 11-21, 5-3)

1. Markus Rämä / Kimmo Väre
2. Ahti Antikainen / Jouko Nuolioja
3. Mikko Laiho / Oskari Laiho


Harrastesarja

1. kierros
Timo Seppälä / Jaakko Larva bye
Jouni Kekoni / Mika Ahokas – Jukka Honkanen / Jari Kortelainen +18 (12-21, 19-21, 21-4, 21-9)
Markku Lönnberg / Joni Viiri – Timo Raiski / Kari Niemelä +20 (21-17, 21-6, 18-21, 6-2)
Jukka Pulkkinen / Aki Karppinen – Samuli Halla-aho / Tommi Vuoristo +34 (14-21, 21-9, 21-3, 21-10)
Välierät
Jouni Kekoni / Mika Ahokas – Timo Seppälä / Jaakko Larva +9 (7-21, 21-15, 21-12, 21-13)
Jukka Pulkkinen / Aki Karppinen – Markku Lönnberg / Joni Viiri +12 (21-17, 17-21, 21-8, 9-10)
Pronssiottelu
Markku Lönnberg / Joni Viiri – Timo Seppälä / Jaakko Larva +16 (3-21, 21-16, 21-9, 17-6)
Loppuottelu
Jukka Pulkkinen / Aki Karppinen – Jouni Kekoni / Mika Ahokas +17 (21-19, 21-9, 14-21, 21-11)
Sijat 5-7
Samuli Halla-aho / Tommi Vuoristo – Timo Raiski / Kari Niemelä +34 (21-14, 21-8, 21-10, 21-9)
Sijat 5-6
Samuli Halla-aho / Tommi Vuoristo – Jukka Honkanen / Jari Kortelainen +4 (21-11, 13-21, 21-10, 12-21)


Naiset

Anna Wall / Martina Minetti – Kaisu Anttila – Linnea Koskinen +30 (21-2, 21-12, 21-22)
Heli Mäkelä / Veera Oyomno – Elina Byckling / Kati Uhre +42 (21-9, 21-7, 21-5)
Anna Wall / Martina Minetti – Elina Byckling / Kati Uhre +48 (21-6, 21-1, 21-8)
Heli Mäkelä / Veera Oyomno – Kaisu Anttila – Linnea Koskinen +13 (21-9, 21-11, 21-23, 2-9)
Anna Wall / Martina Minetti – Heli Mäkelä / Veera Oyomno +13 (21-13, 18-21, 21-19, 15-9)
Kaisu Anttila / Linnea Koskinen – Elina Byckling / Kati Uhre +25 (16-21, 21-12, 21-6, 21-15)

1. Anna Wall / Martina Minetti
2. Heli Mäkelä / Veera Oyomno
3. Kaisu Anttila / Linnea Koskinen


Sekanelinpeli

1. kierros
Heli Mäkelä / Pauli Byckling bye
Anna Wall / Tuomo Wall – Linnea Koskinen / Patrick Stenfors +29 (21-16. 21-11. 21-7)
Luka Penttinen / Louna Penttinen – Kati Uhre / Jukka Honkanen +32 (21.11, 21.5, 21-15)
William von der Pahlen / Mari Lappalainen – Pauliina Niskanen / Harri Kilpinen +20 (8-21, 21-2, 21-11, 6-2)
Välierät
Heli Mäkelä / Pauli Byckling – Anna Wall / Tuomo Wall ´6 21-10, 21-19, 19-21, 21-17)
William von der Pahlen / Mari Lappalainen – Luka Penttinen / Louna Penttinen +21 (17-21, 21-10, 21-8, 3-2)
Pronssiottelu
Luka Penttinen / Louna Penttinen – Anna Wall / Tuomo Wall +22 (21-11, 21-13, 21-17)
Loppuottelu
William von der Pahlen / Mari Lappalainen – Heli Mäkelä / Pauli Byckling +18 (15-21, 21-10, 21-12, 8-4)
Sijat 5-7
Pauliina Niskanen / Harri Kilpinen – Kati Uhre / Jukka Honkanen +40 (21-8, 21-5, 21-10)
Sijat 5-6
Linnea Koskinen / Patrick Stenfors – Pauliina Niskanen / Harri Kilpinen +2 (8-21, 9-21, 21-11, 21-4)


+55

Seppo Raiski / Jukka-Pekka Nieminen – Aki Kujala / Jari Kekki +16 (21-9, 7-21, 21-6, 9-6)
Reijo Makkonen / Ike Rautio – Timo Räisänen / Markku Merta +24 (21-7, 21-8, 18-21)
Seppo Raiski / Jukka-Pekka Nieminen – Timo Räisänen / Markku Merta +36 (21-7, 21-11, 21-9)
Pekka Tennilä / Carl-Kristian Rundman – Aki Kujala / Jari Kekki +2 (21-11, 8-21, 15-21, 21-10)
Aki Kujala / Jari Kekki – Timo Räisänen / Markku Merta +7 (21-16, 21-10, 20-22, 8-15)
Reijo Makkonen / Ike Rautio – Pekka Tennilä / Carl-Kristian Rundman +14 (21-15, 21-16, 19-21, 13-8)
Reijo Makkonen / Ike Rautio, Boom – Aki Kujala / Jari Kekki +5(21-10, 8-21, 21-16, 19-17)
Pekka Tennilä / Carl-Kristian Rundman – Seppo Raiski / Jukka-Pekka Nieminen +1 (21-18, 16-21, 13-21, 22-11)
Pekka Tennilä / Carl-Kristian Rundman – Timo Räisänen / Markku Merta +9 (21-16, 21-18, 17-21, 18-13)
Reijo Makkonen / Ike Rautio – Seppo Raiski / Jukka-Pekka Nieminen +3 (21-18, 21-11, 3-21, 21-13)

1. Reijo Makkonen / Ike Rautio
2. Pekka Tennilä / Carl-Kristian Rundman
3. Seppo Raiski / Jukka-Pekka Nieminen


Oululle joukkuemestaruus

Eliitti A

TTC Boom I – TTC Boom II +48 (39-23, 45-27, 46-32)
Sami Lithenius – Seppo Raiski 15-4, 15-8, 15-9
Tuomo Kekoni – Anton Savolainen 9-15, 15-8, 16-14
Otto Tennilä / William von der Pahlen – Reijo Makkonen / Pauli Byckling 15-4, 15-11, 15-9
RCU Oulu – Smash +35 (45-22, 30-45, 45-18, 11-10)
Luka Penttinen – Juho Vuorinen 15-11, 13-15, 15-7, 11-10
Tommi Laine – Mikko Nissinen 15-8, 13-15, 15-7
Tuomas Perkkiö / Matti Impola – Mika Kiljunen / Pasi Soveri 15-3, 4-15, 15-4
RCU Oulu – TTC Boom II +46 (45-16, 43-38, 42-31, 1-0)
Luka Penttinen – Pauli Byckling 15-0, 15-6, 15-11, 1-0
Tommi Laine – Anton Savolainen 15-6, 15-17, 15-5
Tuomas Perkiö / Markus Vahtola – Reijo Makkonen / Seppo Raiski 15-10, 13-15, 12-15
TTC Boom I – Smash +62 (45-12, 45-22, 40-34)
Sami Lithenius – Juho Vuorinen 15-8, 15-8, 10-15
Tuomo Kekoni – Pasi Soveri 15-3, 15-11, 15-8
Otto Tennilä / William von der Pahlen – Mika Kiljunen / Mikko Nissinen 151, 15-3, 15-11
TTC Boom II – Smash +8 (42-34, 40-44, 42.28, 28-38)
Seppo Raiski – Juho Vuorinen 14-16, 12-15, 15-6, 8-15
Anton Savolainen – Pasi Soveri 15-3, 12-15, 15-7, 9-8
Reijo Makkonen / Pauli Byckling – Mika Kiljunen / Mikko Nissinen 13-15, 16-14, 12-15, 11-15
RCU Oulu – TTC Boom I +38 (30-30, 45-34, 45-26, 31-23)
Luka Penttinen – Sami Lithenius 15-0, 15-10, 15-9, 15-10
Tommi Laine – Otto Tennilä 3-15, 15-13, 15-6, 1-0
Markus Vahtola / Matti Impola – Anton Savolainen / William vor der Pahlen 12-15, 15-11, 15-11, 15-13

1. RCU Oulu, 2. TTC Boom I, 3. TTC Boom II, 4. Smash


Kilpasarja B

Slice – PT 75 +22 (48-34, 42-37, 41-28, 20-30)
Harri Kilpinen – Markus Elomäki 15-8, 12-15, 11-15, 13-15
Oskati Laiho – Anna Wall 15-10, 15-11, 15-7
Mikko Laiho / Markus Rämä – Ari Kujala I Pekka Tennilä 18-16, 15-11, 15-6, 7-15
Vipsu – TTC Boom III +16 (26-43, 45-13, 28-35, 31-23)
Teppo Smolander – Ahti Antikainen 4-15, 15-2, 15-5, 15-11
Pekka Ryhänen – Niko Savolainen 7-15, 15-4, 7,15, 1-0
Jari Mikkonen / Jukka Julin – Kari Niemelä / Ike Rautio 15-13, 15-7, 6-15, 15-12
Vipsu – PT 75 +13 (24-36, 45-19, 39-35, 39-44)
Teppo Smolander – Markus Elomäki 15-6, 15-3, 15-8, 4-15
Pekka Ryhänen – Anne Wall 6-15, 15-5, 15-12, 20-18
Jari Mikkonen / Jukka Julin – Ari Kujala / Pekka Tennilä 3-15, 15-11, 9-15, 15-11
TTC Boom III – Slice +24 (42-21, 33-36, 33-39, 23-11)
Ahti Antikainen – Markus Rämä 15-1, 11-15, 3-15, 15-5
Niko Savolainen – Mikko Laiho 15-5, 15-6, 15-11
Kari Niemelä / Ike Rautio – Harri Kilpinen / Mikko Laiho 2-15, 7-15, 15-13, 8-6
Vipsu – Slice +32 (46-43, 45-18, 28-40, 15-1)
Teppo Smolander – Oskari Laiho 15-12, 15-4, 15-10, 15-1
Pekka Ryhänen – Markku Rämä 14-16, 15-6, 3-15
Jari Mikkonen / Jukka Julin – Harri Kilpinen / Mikko Laiho 17-15, 15-8, 10-15
TTC Boom III – PT 75 +4 (40-37, 30-34, 40-27, 32-40)
Ahti Antikainen – Markus Elomäki 15-7, 6-15, 15-13, 9-15
Niko Savolainen – Anna Wall 10-15, 15-4, 15-6, 15-5
Kari Niemelä / Ike Rautio – Pekka Tennilä / Ari Kujala 15-9, 9-15, 15-8, 8-15

1. Vipsu, 2. TTC Boom III, 3. Slice, 4. PT 75


Naiset

PT 75 – TTC Boom II +101 (45-20, 45-12, 45-12, 15-5)
Anna Wall – Elina Byckling 15-6, 15-3, 15-7
Martina Minetti – Paula Meriluoto 15-7, 15-2, 15-1
Wall / Minetti – Byckling / Meriluoto 15-7, 15-7, 15-4, 15-5
PT 75 – TTC Boom I +10 (31-40, 36-31, 27-45, 45-13)
Anna Wall – Heli Mäkelä 10-15, 15-1, 6-15, 15-4
Martina Minetti – Pauliina Niskanen 6-15, 12-15, 12-15, 15-3
Minetti / Wall – Mäkelä / Veera Oyomno 15-10, 9-15, 9-15, 15-6
TTC Boom I – TTC Boom II +79 (45-26, 45-10, 45-20)
Pauliina Niskanen – Elina Byckling 15-8, 15-5, 15-8
Veera Oyomno – Paula Meriluoto 15-9, 15-3, 15-6
Niskanen / Oyomno – Byckling / Meriluoto 15-9, 15-2, 15-6

1. PT 75, 2. TTC Boom I, 3. TTC Boom II


Harrastesarja C
MyyrSq – TTC Boom V +55 (45-27, 34-43, 45-24, 42-35)
Timo Räisänen – Jari Kortelainen 15-10, 18-16, 15-6, 15-8
Markku Merta – Timo Raiski 15-12, 15-3, 15-5, 15-12
Sten Lindström / Räisänen – Kortelainen / Jukka Honkanen 15-5, 10-15, 15-13, 12-15
Team Lahtis – MyyrSq +28 (35-39, 45-24, 32-42, 45-21)
Jukka Pulkkinen – Timo Räisänen 14-16, 15-5, 8-15, 15-8
Aki Karppinen – Setn Lindström 15-8, 15-10, 15-12, 15-5
Jouni Kekoni / Mika Ahokas – Räisänen / Markku Merta 6-15, 15-12, 9-16, 15-8
Team Lahtis – TTC Boom V +46 (33-42, 36-31, 45-16, 45-24)
Mika Ahokas – Timo Raiski 8-15, 15-1, 15-9, 15-9
Jouni Kekoni – Jukka Honkanen 10-15, 10-15, 15-4, 15-7
Jukka Pulkkinen / Aki Karppinen – Kortelainen / Jukka Honkanen 15-12, 11-15, 15-3, 15-8

1, Team Lahtis, 2. MyyrSq, 3. TTC Boom V



Racketlonin Joukkue- ja Nelinpelin
SM-KILPAILUT

Tuusula 12.-13.8.2017

 

Sunnuntaina 13.8. — Nelinpelit

Eliittiluokka (A), Kilpaluokka (B), Harrasteluokka (C), Tulokasluokka (D), Naiset, Seniorit +55, Avoin sekanelinpeli, Juniorit U16 (tytöt ja pojat)

Nelinpelit ovat avoimia kaikille osallistujille, ei seuravaatimuksia. Parit voivat ilmoittautua haluamaansa tasoluokkaan, mutta kilpailunjohtajan ja rankingtoimikunnan yhteisellä päätöksellä ilmoittautunut pari voidaan tarvittaessa nostaa ylempään luokkaan.

 

Kilpailutiedot

Luokan järjestäminen edellyttää vähintään neljän joukkueen/parin osallistumista. Järjestäjä ei vakuuta kilpailijoita ja jokainen osallistuu kilpailuun omalla vastuullaan. Luokat pelataan osallistujamäärästä riippuen cup+plate tai alkupoolit+jatko-ottelut -järjestelmällä. Kaikissa luokissa pyritään järjestämään pareille ja joukkueille vähintään kolme ottelua.

Kilpailumaksut: Joukkue A ja B 120€. Naiset ja C 80€, D ja Juniorit 60€

Nelinpelit 30€/pelaaja. Osallistumalla joukkuekisaan 5€ alennus

Junioriparit 20€/pelaaja

Paikka: Tuusulan tenniskeskus, Kilpailukuja 4, Tuusula

Ilmoitt. ja kisasivut: Tiistaihin 1.8. mennessä, http://ttcboom.sporttisaitti.com/

Tiedustelut: Jukka Julin, 040 771 6050, ttcboom@kolumbus.fi

Kisasivuilla tarkemmat säännöt. ilmoittautumistilanne, pelijärjestelmät, tietoa Players’ Partysta ja paljon muusta!

TERVETULOA MUKAAN !!!!!

Share on Facebook