EBN Racketlon Lahti Open

Henrik Mustoselle kolmas voitto Lahti Openissa.
Henrik Mustonen otti kolmannen perättäisen voiton EBN Racketlon Lahti Openissa voittaen loppuottelussa Luka Penttisen 6:lla pistellä. Naisten voiton vei Kaisu Anttila, joka löi Linnea Koskinen 3:lla pistellä.

TULOKSET

MIEHET A

Lohko A
Luka Penttinen – Sami Lithenius +24 (21/17 21/5 21/8 12/21)
Luka Penttinen – Kimmo Pennanen +31 (21/8 21/12 21/9 18/21)
Luka Penttinen – Seppo Raiski +53 (21/8 21/3 21/16 21/4)
Sami Lithenius – Kimmo Pennanen +22 (22/20 21/11 21/18 21/14)
Sami Lithenius – Seppo Raiski +26 (21/16 21/11 16/21 21/5)
Kimmo Pennanen – Seppo Raiski +6 (22/24 21/12 2/21 21/3)
Lohko B
Henrik Mustonen – Oskari Laiho +54 (21/15 21/5 21/0 21/10)
Henrik Mustonen – Joel Pennanen +48 (21/12 21/12 21/0 21/12)
Henrik Mustonen – Ahti Antikainen +31 (16/21 21/12 21/1 21/14)
Oskari Laiho – Joel Pennanen +16 (24/22 21/16 21/19 21/14)
Oskari Laiho – Ahti Antikainen +12 (21/15 13/21 21/12 21/16)
Joel Pennanen – Ahti Antikainen +17 (22/24 21/19 21/9 21/16)

Sijat 5.- 6.
Kimmo Pennanen – Joel Pennanen LUOVUTUS
Sijat 7.- 8.
Seppo Raiski – Ahti Antikainen LUOVUTUS
Välierät
Luka Penttinen – Oskari Laiho +45 (21/10 21/7 21/3 21/19)
Henrik Mustonen – Sami Lithenius +14 (14/21 21/14 21/1 5/11)
Pronssiottelu
Sami Lithenius – Oskari Laiho +35 (21/12 21/5 21/11 /)
Loppuottelu
Henrik Mustonen – Luka Penttinen +6 (18/21 14/21 21/3 14/16)

MIEHET B

Janne Heikkinen – Jösö Mäkipää +41 (21/19 21/5 21/9 21/10)
Janne Heikkinen – Markus Elomäki +30 (19/21 21/6 21/10 21/15)
Janne Heikkinen – Aki Karppinen +28 (21/14 21/3 21/9 12/21)
Jösö Mäkipää – Markus Elomäki +1 (21/18 4/21 21/12 21/15)
Jösö Mäkipää – Aki Karppinen LUOVUTUS
Markus Elomäki – Aki Karppinen +31 (21/13 21/10 21/18 21/12)

1. Janne Heikkinen
2. Jösö Mäkipää
3. Markus Elomäki
4. Aki Karppinen

MIEHET C

Lohko A
Mikko Laiho – Jouni Kekoni +7 (17/21 21/10 20/22 22/20)
Mikko Laiho – Mikko Heimola +39 (21/7 19/21 21/4 21/11)
Mikko Laiho – Evgeny Igloskiy +12 (14/21 21/14 22/20 21/11)
Jouni Kekoni – Mikko Heimola +26 (21/19 21/16 21/18 21/5)
Jouni Kekoni – Evgeny Igloskiy +23 (21/18 18/21 21/6 21/13)
Evgeny Igloskiy – Mikko Heimola +35 (21/2 18/21 21/16 21/7)
Lohko B
Eero Larvus – Aki Helminen +30 (21/17 13/21 21/8 21/0)
Eero Larvus – Tera Heinonen +29 (14/21 21/12 21/5 21/10)
Eero Larvus – Mika Ahokas +22 (20/22 18/21 21/10 21/5)
Aki Helminen – Tera Heinonen +3 (6/21 21/5 21/7 9/21)
Aki Helminen – Mika Ahokas +4 (19/21 21/18 21/7 10/21)
Tera Heinonen – Mika Ahokas +8 (21/6 11/21 21/15 18/21)

Sijat 5.- 6.
Evgeny Igloskiy – Tera Heinonen +1 (21/15 21/7 6/21 17/21)
Sijat 7.- 8.
Mika Ahokas – Mikko Heimola +16 (7/21 21/19 21/9 21/5)
Välierät
Aki Helminen – Mikko Laiho +1 (5/21 21/16 21/7 19/21)
Eero Larvus – Jouni Kekoni +38 (18/21 21/5 21/3 21/14)
Pronssiottelu
Mikko Laiho – Jouni Kekoni +6 (15/21 14/21 21/11 21/12)
Loppuottelu
Eero Larvus – Aki Helminen +19 (21/12 16/21 21/15 21/12)

MIEHET D

Lohko A
Joni Nurminen – Joonas Jaatinen +14 (17/21 21/12 21/19 21/14)
Joni Nurminen – Mikko Larvus +25 (22/20 21/5 21/10 17/21)
Joonas Jaatinen – Mikko Larvus +17 (21/10 21/12 21/17 14/21)
Lohko B
Ville Hyyryläinen – Yodo Kurosawa +28 (21/16 21/12 21/12 21/16)
Ville Hyyryläinen – Sami Malmi +47 (21/13 21/10 21/7 21/7)
Yodo Kurosawa – Sami Malmi +23 (12/21 21/15 21/8 21/8)
Lohko C
Antti Nieminen – Anatoli Shusterov +27 (19/21 18/21 21/1 21/9)
Anatoli Shusterov – Timo Raiski +17 (21/15 21/4 3/21 21/9)
Antti Nieminen – Timo Raiski +20 (21/12 21/10 9/21 21/9)
Lohko D
Pekka Kopsa – Juuso Veltheim +11 (21/14 6/21 21/13 21/10)
Pekka Kopsa – Pekka Pohjonen +10 (21/14 9/21 21/18 21/9)
Juuso Veltheim – Pekka Pohjonen +6 (26/24 21/16 7/21 21/8)

Puolivälierät
Joni Nurminen – Yodo Kurosawa +27 (21/17 21/6 21/13 /)
Joonas Jaatinen – Ville Hyyryläinen +1 (24/22 21/17 21/17 12/21)
Juuso Veltheim – Antti Nieminen +7 (20/22 15/21 21/13 21/14)
Pekka Kopsa – Anatoli Shusterov +4 (15/21 2/21 21/3 21/10)
Välierät
Juuso Veltheim – Joni Nurminen +5 (18/21 21/19 16/21 21/10)
Pekka Kopsa – Joonas Jaatinen +7 (15/21 12/21 21/2 18/15)
Pronssiottelu
Joni Nurminen – Joonas Jaatinen +6 (16/21 21/17 21/12 14/16)
Loppuottelu
Pekka Kopsa – Juuso Veltheim +13 (21/5 15/21 21/14 17/21)

Sijat 5. – 8.
Antti Nieminen – Yodo Kurosawa +16 (21/11 21/16 22/24 11/8)
Ville Hyyryläinen – Anatoli Shusterov +2 (16/21 10/21 21/6 21/18)
Sijat 5. – 6.
Ville Hyyryläinen – Antti Nieminen +19 (13/21 21/9 21/6 3/3)
Sijat 7. – 8.
Anatoli Shusterov – Yodo Kurosawa +23 (21/9 21/6 14/21 21/18)

Sijat 9. – 12.
Mikko Larvus – Sami Malmi +36 (21/15 15/21 21/5 21/1)
Pekka Pohjonen – Timo Raiski +22 (18/21 21/3 21/18 21/17)
Sijat 9. – 10.
Pekka Pohjonen – Mikko Larvus +23 (21/17 21/3 21/8 9/21)
Sijat 11. – 12.
Timo Raiski – Sami Malmi +27 (21/12 15/21 21/3 21/15)

NAISET A

Lohko A
Kaisu Anttila – Linnea Koskinen +15 (14/21 21/16 21/16 21/9)
Linnea Koskinen – Heli Mäkelä +2 (7/21 21/15 10/21 21/0)
Kaisu Anttila – Heli Mäkelä +9 (7/21 21/8 10/21 21/0)
Lohko B
Pauliina Niskanen – Anne Laitinen +5 (21/3 21/14 8/21 14/21)
Anne Laitinen – Martina Minetti LUOVUTUS
Martina Minetti – Pauliina Niskanen +11 (9/21 16/21 21/7 21/7)

Sijat 5. – 6.
Heli Mäkelä – Anne Laitinen LUOVUTUS
Välierät
Kaisu Anttila – Pauliina Niskanen +14 (6/21 17/21 21/8 21/1)
Linnea Koskinen – Martina Minetti +19 (14/21 21/7 21/10 4/3)
Pronssiottelu
Martina Minetti – Pauliina Niskanen +1 (5/21 8/21 21/8 21/4)
Loppuottelu
Kaisu Anttila – Linnea Koskinen +3 (18/21 19/21 17/21 21/9)

NAISET B

Monica Kokko – Viivi Paksu +20 (10/21 21/6 21/18 21/8)
Monica Kokko – Elina Byckling +12 (6/21 21/13 21/16 21/7)
Monica Kokko – Maritta Kurki +25 (7/21 21/14 21/6 21/4)
Viivi Paksu – Elina Byckling +16 (13/21 17/21 21/7 21/7)
Viivi Paksu – Maritta Kurki +25 (21/8 11/21 21/9 21/11)
Elina Byckling – Maritta Kurki +21 (21/8 15/21 21/17 21/11)

1. Monica Kokko
2. Viivi Paksu
3. Elina Byckling
4. Maritta Kurki

TOSIKONKARIT

Reijo Makkonen – Harri Kilpinen +9 (21/13 24/22 21/17 16/21)
Reijo Makkonen – Timo Räisänen +32 (21/5 21/13 17/21 21/9)
Reijo Makkonen – Esko Kumpulainen +16 (21/10 21/12 19/21 19/21)
Harri Kilpinen – Timo Räisänen +23 (21/10 21/5 15/21 22/20)
Harri Kilpinen – Esko Kumpulainen +16 (21/7 21/13 13/21 21/19)
Timo Räisänen – Esko Kumpulainen +15 (21/16 21/13 21/12 14/21)

1. Reijo Makkonen
2. Harri Kilpinen
3. Timo Räisänen
4. Esko Kumpulainen

4-PELI KILPA

Lohko A
Janne Heikkinen / Henrik Mustonen – Pauli Byckling / Jukka Julin +31 (11/21 21/11 21/3 21/8)
Janne Heikkinen / Henrik Mustonen – Ahti Antikainen / Reijo Makkonen +27 (8/21 21/6 21/3 21/14)
Pauli Byckling / Jukka Julin – Ahti Antikainen / Reijo Makkonen +9 (23/21 19/21 21/17 21/16)
Lohko B
Luka Penttinen / William Von Der Pahlen – Mika Kiljunen / Jaakko Syrjänen +38 (21/12 21/17 21/9 21/8)
Luka Penttinen / William Von Der Pahlen – Kimmo Väre / Markus Rämä +21 (21/9 18/21 21/13 5/1)
Mika Kiljunen / Jaakko Syrjänen – Kimmo Väre / Markus Rämä +4 (21/9 8/21 17/21 21/12)

Loppuottelu
Luka Penttinen / William Von Der Pahlen – Janne Heikkinen / Henrik Mustonen +3 (21/8 19/21 11/21 22/20)
Pronssiottelu
Mika Kiljunen / Jaakko Syrjänen – Pauli Byckling / Jukka Julin +13 (18/21 21/9 16/21 21/12)
Sijat 5. – 6.
Kimmo Väre / Markus Rämä – Ahti Antikainen / Reijo Makkonen +16 (4/21 21/6 21/8 11/6)

SEKANELINPELI

Lohko A
Mikko Kurki / Kristina Mustonen – Joonas Karhu / Linnea Koskinen +12 (21/11 21/16 14/21 21/17)
Mikko Kurki / Kristina Mustonen – Yodo Kurosawa / Johanna Rasimus +24 (21/5 12/21 21/2 19/21)
Mikko Kurki / Kristina Mustonen – Pekka Kopsa / Essi Artima-Sulkinoja +49 (21/2 21/10 21/11 21/12)
Joonas Karhu / Linnea Koskinen – Yodo Kurosawa / Johanna Rasimus +16 (14/21 21/18 21/3 23/21)
Joonas Karhu / Linnea Koskinen – Pekka Kopsa / Essi Artima-Sulkinoja +57 (21/11 21/7 21/2 21/7)
Yodo Kurosawa / Johanna Rasimus – Pekka Kopsa / Essi Artima-Sulkinoja +10 (24/22 21/6 16/21 22/24)
Lohko B
Jarkko Honkasalo / Kaisu Anttila – Monica Kokko / Juha Keinonen +9 (18/21 24/22 21/18 21/14)
Jarkko Honkasalo / Kaisu Anttila – Jösö Mäkipää / Maritta Kurki +21 (21/15 21/13 16/21 21/9)
Jarkko Honkasalo / Kaisu Anttila – Marko Urpalainen / Sari Sandberg +59 (21/7 21/7 21/2 21/9)
Monica Kokko / Juha Keinonen – Jösö Mäkipää / Maritta Kurki +9 (16/21 19/21 21/13 21/13)
Monica Kokko / Juha Keinonen – Marko Urpalainen / Sari Sandberg +50 (21/5 21/18 21/4 21/7)
Jösö Mäkipää / Maritta Kurki – Marko Urpalainen / Sari Sandberg +15 (21/16 16/21 21/3 18/21)

Loppuottelu
Jarkko Honkasalo / Kaisu Anttila – Mikko Kurki / Kristina Mustonen +1 (16/21 21/14 5/21 22/7)
Pronssiottelu
Joonas Karhu / Linnea Koskinen – Monica Kokko / Juha Keinonen +29 (21/19 21/13 21/2 /)
Sijat 5. – 6.
Yodo Kurosawa / Johanna Rasimus – Jösö Mäkipää / Maritta Kurki +4 (14/21 21/9 14/21 21/15)
Sijat 7. – 8.
Marko Urpalainen / Sari Sandberg – Pekka Kopsa / Essi Artima-Sulkinoja +1 (11/21 21/8 9/21 21/11)

4-PELI HARRASTE

Lohko A
Mika Ahokas / Jouni Kekoni – Antti Hämäläinen / Juha Teivainen +4 (17/21 9/21 21/11 21/11)
Mika Ahokas / Jouni Kekoni – Mikko Järvi / Antti Sihlman +52 (21/11 21/12 21/3 21/6)
Antti Hämäläinen / Juha Teivainen – Mikko Järvi / Antti Sihlman +25 (21/11 21/2 21/19 15/21)
Lohko B
Carl-Kristian Rundman / Pekka Tennilä – Teemu Jäppinen / Joni Nurminen +41 (21/6 21/16 21/11 21/10)
Carl-Kristian Rundman / Pekka Tennilä – Eero Larvus / Mikko Larvus +26 (21/2 21/8 15/21 /)
Eero Larvus / Mikko Larvus – Teemu Jäppinen / Joni Nurminen +17 (22/20 16/21 21/15 21/7)
Lohko C
Matti Koskela / Jukka Raumanni – Seppo Raiski / Timo Raiski +29 (21/10 21/11 17/21 21/9)
Matti Koskela / Jukka Raumanni – Evgeny Igloskiy / Kimmo Salo +4 (20/22 11/21 21/13 21/13)
Seppo Raiski / Timo Raiski – Evgeny Igloskiy / Kimmo Salo +12 (22/20 8/21 21/9 21/10)

Sijat 1. – 3.
Carl-Kristian Rundman / Pekka Tennilä – Mika Ahokas / Jouni Kekoni +15 (21/4 21/11 15/21 15/21)
Carl-Kristian Rundman / Pekka Tennilä – Matti Koskela / Jukka Raumanni +22 (21/13 21/18 21/14 5/1)
Mika Ahokas / Jouni Kekoni – Matti Koskela / Jukka Raumanni +16 (10/21 21/9 21/16 21/11)
Sijat 4. – 6.
Eero Larvus / Mikko Larvus – Seppo Raiski / Timo Raiski +7 (18/21 15/21 21/14 21/12)
Eero Larvus / Mikko Larvus – Antti Hämäläinen / Juha Teivainen +2 (12/21 8/21 21/12 21/6)
Seppo Raiski / Timo Raiski – Antti Hämäläinen / Juha Teivainen +5 (21/19 6/21 21/12 21/12)
Sijat 7. – 9.
Evgeny Igloskiy / Kimmo Salo – Teemu Jäppinen / Joni Nurminen +29 (21/10 21/10 21/14 /)
Evgeny Igloskiy / Kimmo Salo – Mikko Järvi / Antti Sihlman +32 (21/13 21/3 21/8 14/21)
Teemu Jäppinen / Joni Nurminen – Mikko Järvi / Antti Sihlman +16 (21/13 23/21 21/18 21/18)


EBN Racketlon Lahti Open — 18.-20.5.2018, Lahden Tennis- ja Squashkeskus

Ilmoittautuminen 11.5. mennessä racketlonlahti@hotmail.com

  • Ilmoita: nimi, sarja/luokka ja puhelinnumero.

Osallistumismaksu:

  • Nelinpelit 50€ / pari
  • Kaksinpelit 40€
  • Ensikertalaiset 30€
  • Maksu 13.5 mennessä tilille: FI76 1519 3000 1523 51, viitteeksi racketlon2018, saaja Louhikon Nuorisoseura

Sarjat:

Nelurit:

  • M Kilpa, M harraste ja Mixty

Kaksinpelit:

  • NA, NB ja ND
  • MA, MB, MC, MD, ME, Konkarit (45 ja 50) ja Tosi Konkarit (55–>)

Siirry kilpailun Tournamentsoftwaresivulle tästä linkistä.

Tapahtumasivu facebookissa.

Share on Facebook